Liceum Ogólnokształcące w 6 miesięcy
Edycja: Wrzesień 2026 | Rekrutacja: OTWARTA
Liceum
w 6 miesięcy
Wykształcenie średnie w pół roku? Tak, to jest możliwe! Posiadamy wyjątkową ofertę dla osób, które nie mogą realizować swoich planów zawodowych lub rozwijać pasji przez brak posiadania średniego wykształcenia a jednoczenie nie mają czasu ani ochoty na to, aby spędzać kolejne cztery lata w szkolnej ławce.
Co dokładnie oznacza Liceum w pół roku?
Podobnie jak w opcji Liceum w 12 miesięcy poza skróconym czasem nauki nie różni się ono od tego, w którym uczeń realizuje naukę w czteroletnim toku nauczania. Obowiązuje ten sam program nauczania, takie same przedmioty i egzaminy. Po pomyślnym ukończeniu nauki Absolwent otrzymuje świadectwo ukończenia szkoły średniej oraz może przystąpić do egzaminów maturalnych.
Ten sposób nauki wymaga od ucznia sporego samozaparcia, determinacji i samodyscypliny, gdyż najbliższe 6 miesięcy poświęcone będzie przede wszystkim na naukę. Decydując się na tę formę nauki czeka Cię samodzielna praca pod nadzorem i opieką naszych nauczycieli. Nauka odbywa się w systemie hybrydowym tzn. część zajęć realizujesz stacjonarnie przychodząc na zajęcia a część on-line.
Egzaminy końcowe, termin i sposób ich zaliczenia ustalamy indywidualnie z uczniem przy podpisaniu umowy.
Jak odbywa się nauka?
Zacznijmy od tego, że...
UMOŻLIWIAMY TOBIE UKOŃCZENIE SZKOŁY A NIE KURSU.
- Naukę możesz rozpocząć z początkiem każdego semestru (od września lub lutego).
- Na podstawie wcześniejszego etapu edukacji ocenimy jak bardzo możemy skrócić Twoją naukę i jakie przedmioty możemy uznać za zaliczone np. na podstawie świadectwa ZSZ lub SB I-go stopnia.
- Bezpośrednie uczestnictwo w zajęciach przez minimum 1 semestr. Resztę odbędziesz on-line.
- Na platformie edukacyjnej umieszczamy zagadnienia lub materiały niezbędne do nauki z każdego przedmiotu i semestru.
- Dodatkowo umożliwiamy konsultacje lub lekcje z nauczycielami dzięki - nie zostniesz pozostawiony sam sobie.
- Pół roku (6 miesięcy) to absolutne minimum w jakim realizujesz swoją edukację. Jeśli w trakcie nauki dojdziesz do wniosku, że potrzebujesz więcej czasu, wydłużymy go o dodatkowy semestr lub semestry umożliwiając Tobie dalsze uczestnictwo w lekcjach. Każdy zaliczony semestr w naszej Szkole to mniej egzaminów do zdania w OKE - w tym przypadku dodatkowy czas działa na Twoją korzyść.
- Egzaminy semestralne zdajesz w szkole, zaś egzaminy eksternistyczne zdajesz w OKE - odbywają się one w październiku i w lutym oraz wiążą z opłatą za ich organizację (opłaty pobiera OKE).
___________________
OFERTA PREMIUM
Szczegóły organizacji nauki omawiamy wyłącznie podczas osobistej wizyty w sekretariacie naszej szkoły. Wówczas ustalimy na który semestr możemy Cię przyjąć i dokonamy kalkulacji czesnego.