Liceum Ogólnokształcące w 12 miesięcy
Edycja: Wrzesień 2026 | Rekrutacja: OTWARTA
Roczne Liceum
Ogólnokształcące
Liceum w 12 miesięcy to propozycja dla wszystkich, którzy czują się na siłach, aby w rok opanować zakres materiału dla czteroletniego liceum ogólnokształcącego a następnie w trybie eksternistycznym przystąpić do obowiązkowych egzaminów.
Roczne liceum, poza skróconym czasem nauki nie różni się od tego, w którym uczeń realizuje naukę w czteroletnim toku nauczania. Obowiązuje ten sam program nauczania, takie same przedmioty i egzaminy. Po pomyślnym ukończeniu nauki Absolwent otrzymuje świadectwo ukończenia szkoły średniej oraz może przystąpić do egzaminów maturalnych.
Ten sposób nauki to przede wszystkim samodzielna praca ucznia pod nadzorem i opieką naszych nauczycieli. Nauka odbywa się w systemie hybrydowym tzn. część zajęć realizujesz stacjonarnie przychodząc na zajęcia a część on-line.
Egzaminy końcowe, termin i sposób ich zaliczenia ustalamy indywidualnie z uczniem przy podpisaniu umowy.
Jak odbywa się nauka?
Zacznijmy od tego, że...
UMOŻLIWIAMY TOBIE UKOŃCZENIE SZKOŁY A NIE KURSU.
- Naukę możesz rozpocząć z początkiem każdego semestru (od września lub lutego).
- Na podstawie wcześniejszego etapu edukacji ocenimy jak bardzo możemy skrócić Twoją naukę i jakie przedmioty możemy uznać za zaliczone np. na podstawie świadectwa ZSZ lub SB I-go stopnia.
- Bezpośrednie uczestnictwo w zajęciach przez minimum 2 semestry. Resztę odbędziesz on-line.
- Na platformie edukacyjnej umieszczamy zagadnienia lub materiały niezbędne do nauki z każdego przedmiotu i semestru.
- Dodatkowo umożliwiamy konsultacje lub lekcje z nauczycielami dzięki - nie zostniesz pozostawiony sam sobie.
- Rok (12 miesięcy) to absolutne minimum w jakim realizujesz swoją edukację. Jeśli w trakcie nauki dojdziesz do wniosku, że potrzebujesz więcej czasu, wydłużymy go o dodatkowy semestr lub semestry umożliwiając Tobie dalsze uczestnictwo w lekcjach. Każdy zaliczony semestr w naszej Szkole to mniej egzaminów do zdania w OKE - w tym przypadku dodatkowy czas działa na Twoją korzyść.
- Egzaminy semestralne zdajesz w szkole, zaś egzaminy eksternistyczne zdajesz w OKE - odbywają się one w październiku i w lutym oraz wiążą z opłatą za ich organizację (opłaty pobiera OKE).
Nie masz tyle czasu? Uważasz, że rok to za długo?
Skorzystaj z możliwości ukończenia szkoły średniej
___________________
OFERTA PREMIUM
Szczegóły organizacji nauki omawiamy wyłącznie podczas osobistej wizyty w sekretariacie naszej szkoły. Wówczas ustalimy, na który semestr możemy Cię przyjąć i dokonamy kalkulacji czesnego.